Granitowe blaty 

Blaty kuchenne wykonane z granitu, to bardzo dobry pomysł dla ludzi, którzy aktywnie spędzają czas w kuchni. Granitowa powierzchnia blatów bardzo dobrze chroni przez tłuszczami i gorącymi garnkami kładzionymi na powierzchni blatu. Granit jest bardzo dobrym wyborem również dla branży gastronomicznej gdzie intensywnie eksploatowana jest ich powierzchnia i jednocześnie narażona na różnego rodzaju zagrożenia, które z łatwością uszkodziłyby drewniana powierzchnię blatu.granitowy blat

Wybór blatów

Radzimy zawsze naszym klientom, żeby przed wyborem blatu z granitu dokładnie przemyśleli kolor, bo meble to zawsze można zmienić, ale kamień, to raczej zakup na bardzo długie lata, który przeżyje kilka zestawów mebli kuchennych. Najczęściej wybierane kolory kamienia przez naszych klientów, to białe blaty, często też marmurowe, blaty szare, zdarzają się, że z konglomeratu i czarne, granitowe, często wybierany kamień, to Black Galaxy ze złotą miką. Nasi dostawcy kamienia starają się jak mogę by sprowadzać kamień w dużych ilościach z najodleglejszych zakątków świata. Ważne jest to bardzo ze względu na ewentualne zamówienia na przyszłość. Często klienci domawiają u nas parapety w kuchni, by pasowały do blatów z kamienia. Generalnie, co dostawa kamienia, to inna kolorystyka czy faktura. Kamień jest tak cenionym surowcem właśnie dzięki temu, że jest niepowtarzalny i unikalny w swoim rodzaju.

Zalety granitu

Jeżeli ktoś szuka trwałego, twardego i wytrzymałego na mechaniczne uszkodzenia materiału, to jest właśnie nim kamień, a dokładnie granit, który sprawdzi się idealnie w każdych warunkach. Nie będzie na pewno problemu z czyszczeniem powierzchni takiego blatu, jednak pamiętać trzeba, że co jakiś czas należy zaimpregnować kamień, by nie stracił swoich właściwości, które są wspierane dzięki profesjonalnej chemii do kamienia naturalnego. Przed dokonaniem impregnacji powierzchni blatu z kamienia naturalnego koniecznie trzeba sprawdzić, czy dany środek ma atest do kontaktu z żywnością, bo nie każdy impregnat do kamienia taki dokument posiada.

Otoczenie blatów w kuchni

Następną ważną sprawą jest oświetlenie blatów kuchennych. Światło powinno być miękkie, nie odbijające się o powierzchnię polerowanego blatu kuchennego. Zdarza się dość często, że klienci wysyłają nam swoje ukończone kuchnie z frontami od szafek i zamontowanymi oświetleniami. Bardzo źle wygląda światło, które skierowane jest bezpośrednio na powierzchnię blatu. Wybierając dodatki też dobrze jest dobierać coś, co nie popsuje efektu kamienia w kuchni, czyli na pewno nic plastikowego. Kamień w kuchni w postaci blatu na pewno spodoba się każdemu, a podłoga kamienna z blatem, to już prawdziwy luksus.